Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2013

LIETUVOS MUZIKOS IR TEATRO AKADEMIJOJE – VAKARAS IŠKILIAM MUZIKUI ATMINTI


2013 11 21


Lapkričio 23 d. 17 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje įvyks kompozitoriaus Rimvydo Žigaičio 80-osioms gimimo metinėms skirtas renginys.

Atminimo vakare dalyvaus Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis) ir Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos moksleiviai.

„Nepaisant to, kad didžiąją gyvenimo dalį R. Žigaitis skyrė organizaciniam darbui, kitų kūrybos ir talento sklaidai, jo paties kūrybos kraityje – per du šimtus įvairių žanrų kūrinių. Neatsitiktinai ir šio vakaro meninę programą parengė ilgametis R. Žigaičio bendražygis Petras Bingelis, kurio vadovaujamas Kauno choras atliks gražiausius kompozitoriaus chorinės muzikos opusus. Simboliška, kad vakare muzikuos ir R. Žigaičio vardą nešiojančios Kazlų Rūdos menų mokyklos moksleiviai, taip pat bus rodoma archyvinė video medžiaga, priminsianti didžių žmonių išėjimu paženklintą praėjusią epochą, kurioje gyvenę sukūrė tai, ką turime ir tęsiame šiandien. Nepaisant žvėriško šiandienos gyvenimo tempo, kuomet sunku rasti laiko šalia esantiems, drįstame prašyti atrasti laiko išėjusiajam – pabūti kartu ir prisiminti žmogų, visą save atidavusį tam, ką mylėjo labiausiai – žmonėms“ – kalbėjo Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė A. Žigaitytė-Nekrošienė.

1957 m. baigęs Maskvos P. Čaikovskio valstybinę konservatoriją, R. Žigaitis 1957–1961 m. dėstė Vilniaus J. Tallat-Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje ir Vilniaus M. K. Čiurlionio meno mokykloje, kurioje taip pat buvo Muzikos teorijos skyriaus vedėjas. 1961–1963 m. Vilniaus pedagoginio instituto Muzikos katedros vyr. dėstytojas, 1962–1963 m. Muzikos teorijos katedros vedėjas. Nuo 1969 iki 2001 m. – Lietuvos valstybinės konservatorijos (nuo 1992 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademija) teorinių disciplinų vyr. dėstytojas, nuo 1979 m. – docentas, 1986–1988 m. – einantis profesoriaus pareigas ir Kompozicijos katedros vedėjas, nuo 1988 m. – Muzikos teorijos katedros profesorius.

„Gyvenimas gražus paprastumu, tačiau tas paprastumas – tai ne vien tai, kas gražu, šventiška. Dramatizmas irgi suteikia gyvenimui gražumo. O dramatiškų situacijų mano gyvenime buvo labai daug, tad jeigu viską sudėliotume į vieną paveikslą, net nežinau, kuri pusė nusvertų – šventiški ar dramatiški atvejai. Tačiau atmintyje išlieka tik gražūs įspūdžiai – tikrai matau ir jaučiu, kad gyvenimas nugyventas ne veltui“ – savo 75-tojo jubiliejaus išvakarėse kalbėjo R. Žigaitis.

1963–1986 m. R. Žigaitis buvo Lietuvos valstybinės filharmonijos meno vadovas (1975–1978 m. ir direktorius). Nuo 1995 m. iki mirties Rimvydas Žigaitis vadovavo Lietuvos muzikų sąjungai – buvo jos prezidentas.

Įėjimas laisvas.

Renginį organizuoja Lietuvos muzikų sąjunga, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Kauno valstybinė filharmonija.
 
LMS inf