Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2013

VIEN TIK VERDI KAUNO SIMFONINIO ORKESTRO IR KAUNO VALSTYBINIO CHORO VILNIUJE


2013 04 18


2013-ieji muzikos pasaulyje itin reikšmingi – šiais metais minime tokių korifėjų kaip Richardas Wagneris gimimo 200-ąsias, Benjamino Britteno, René Leibowitzo ar Witoldo Lutoslawskio gimimo 100-ąsias metines. Šiemet pagerbiame ir legendinį italų operų kūrėją Giuseppe Verdi gimimo 200-ųjų metinių proga. Giuseppe’s Verdi gimimo 200-ųjų metinių minėjimas vyks jau šį šeštadienį, balandžio 20 d. 19 val. Nacionalinės filharmonijos scenoje. „Vivat Verdi!“ – taip pavadintas šiam muzikui skirtas vakaras. Vakaro programoje išgirsime svarbiausių ir žinomiausių Verdi operų – „Aida“, „Don Karlas“, „Likimo galia“, „Makbetas“, „Nabukas“, „Trubadūras“, „Traviata“, „Sicilijos mišparai“, bei liturginės kompozicijos „Stabat Mater“ ištraukas.
 
Verdi muzikos perlų vėrinį klausytojams dovanos Imanto Resnio diriguojamas Kauno miesto simfonininis orkestras ir Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis), kurio repertuare, pasak dirigento P. Bingelio, italų operos genijaus muzika yra nelyginant vizitinė kolektyvo kortelė. Rusų dirigento Aleksandro Vedernikovo kvietimu choras šių metų kovo pradžioje Danijoje atliko programą, skirtą Verdi atminimui, Odensės klausytojai išgirdo „Messa da Requiem“.
 
Melomanų pasaulyje tur būt nerasime žmogaus nieko nežinančio apie Verdi muziką. Daugelis šią bel canto  žavesio kupiną muziką išgirdę tuoj pat ją įsimena ir pamėgsta. O ar žinote, kad biografų teigimu, Verdi tam tikra prasme buvo savamokslis? Jo žinios apsiribojo paauglystėje lankyta muzikos mokykla. Jis pats buvo išmokęs skambinti spinetu, vėliau privačiai ėmė kompozicijos, kontrapunkto ir harmonijos pamokas, studijavo tokių kompozitorių kaip Corelli, Bachas, Haydnas, Mozartas partitūras, vargonavo Le Ronkolės bažnyčioje, dažnai lankė operą ir koncertus. O profesinio-akademinio muzikos išsilavinimo Verdi neįgijo. Kai 1832 m. laikė stojamuosius egzaminus į Milano konservatoriją, nebuvo priimtas dėl „talento stokos“!
 
Tačiau pasaulio muzikos istorijai šis italų kompozitorius reikšmingas kaip trijų dešimčių operų kūrėjas. Nemaža jo scenos veikalų įsitvirtino pasaulio operos teatrų repertuare ir yra bene dažniausiai atliekami. UNESCO šio iškilaus kompozitoriaus jubiliejų įtraukė į  2013 m. minėtinų sukakčių sąrašą. Taigi, minėkime ir švęskime kartu – „Vivat Verdi!“
 
LNF inf.