Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2021

MUZIKINĖ VASARA SU M.K. ČIURLIONIU


2021 09 12


Kauno valstybinis choras kviečia į Druskininkų bažnyčią, kurioje vargonavo M.K. Čiurlionio tėvas Konstantinas, jam talkindavo sūnūs Konstantinas ir Povilas, chore giedojo Petras ir Jonas, repeticijos vykdavo Čiurlionių namuose.
Jau rytoj, antradienį, 19 val. Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje - Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu.
Laiškai Sofijai. Koncertas kompozitoriaus 110-osioms mirties metinėms paminėti.
Šiemet tradicinio tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu” sumanytojas ir ilgametis rengėjas Lietuvos muzikų rėmimo fondas festivalio organizavimą perdavė į Druskininkų kultūros centrui. Tad maloniai kviečiame į Šv. Marijos Škaplierinės bažnyčią susitikti su mūsų genialiuoju kūrėju.
Aktorius Dainius Svobonas skaitys ištraukas iš kompozitoriaus laiškų mylimajai Sofijai Kymantaitei. Vytauto Nistelio iš lenkų kalbos išverstus tekstus parinko Giedrius Prunskus, muziką - Kęstutis Jakeliūnas.
„110-ųjų mirties metinių proga norėjome pristayti M.K. Čiurlionį ne tik kaip kompozitorių, bet ir dvasingą, puikiai žodį valdantį menininką“,- sakė G. Prunskus.
„Laimė yra su mumis, o jei likimas truputį erzina ir maivosi, tai toks jau jo įprotis. Pamatysi, kaip Jis susigės, išvydęs mus drauge giedrus, besišypsančius, pakeltom galvom, šviesiom akim. Pamatysi, suminkštės, bijos, kad gal mes norim be jo malonės apsieiti. Bus Kaukazas, Paryžius, fiordai ir viskas, ko tik manoji mažoji Zoselė užsigeis. Jau matau, kaip dega šviesios Tavo Akys, ir girdžiu, kaip Tavo mintis skrieja tartum meteoras, ir jaučiu beribį džiaugsmą, ir šventai, tvirtai tikiu, kad pilkuma, skarmalota proza neįsigaus niekados į mūsų Namus.“ Tai – citata iš vieno M. K. Čiurlionio laiškų, rašytų mylimajai Sofijai Kymantaitei. Įvairialypis menininkas buvo nepaprastai talentingas ne tik muzikos ir dailės srityse. Jo talentas žėrėjo tiek rašytuose tekstuose, tiek ištartame žodyje. Minėdamas 110-ąsias M. K. Čiurlionio mirties metines, Kauno valstybinis choras kviečia pažinti talentingąjį kūrėją ne tik iš muzikinės, bet ir iš literatūrinės plotmės. Šioje programoje greta muzikinio M. K. Čiurlionio palikimo skambės jo rašyti tekstai ir šiais tekstais sukurta kitų kompozitorių muzika.
Atlikėjai
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
DALIA JATAUTAITĖ (vargonai)
DAINIUS SVOBONAS (aktorius)
Dirigentas KĘSTUTIS JAKELIŪNAS
Programoje:
Vaclovas Augustinas, Donatas Zakaras, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzika ir tekstai.
Bilietai : Įėjimas nemokamas
Projektą finansuoja:
LR Kultūros ministerija