Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2020

„UŽUTRAKIO VAKARAI“ TRAKŲ BAZILIKOJE


2020 07 16


Kauno valstybinio choro atliekami gražiausi pasaulio ir lietuvių kompozitorių kūriniai skambės Trakų bazilikoje festivalyje „Užutrakio vakarai“ rugpjūčio 6 d. Koncerto pradžia 19 val.
Choras jau nebe pirmą kartą dalyvauja festivalyje. Šį kartą girdėsime A. Dambrausko, Č. Sasnausko, J. Naujalio, M.K. Čiulionio, V. Augustino, J.S. Bacho, P. Mascagno, G.F. Handelio, A. Ponchiellio kūrinius. Diriguos choro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiaisis dirigentas Petras Bingelis.
Festivalis „Užutrakio vakarai“ – vienas iš ryškiausiai Trakus ir Lietuvą reprezentuojančių meno renginių. Nuo 2005 metų rengiamame festivalyje koncertuoja garsiausi Lietuvos meno atlikėjai bei pasaulio muzikos žvaigždės.
„Užutrakio vakarai“ yra pelnęs nuolatinę, vis pasipildančią muzikos mėgėjų auditoriją. Koncertai Užutrakio dvare, Trakų salos pilies ir Galvės ežero fone, nepalieka nė vieno abejingo. Tai pati demokratiškiausia aplinka – žiūrovai klausosi muzikos ne tik žymaus prancūzų kraštovaizdžio architekto Eduardo Fransua Andrė sukurtame parke, bet irstydamiesi valtimis ir plaukdami jachtomis Galvės ežere.
Festivalis „Užutrakio vakarai“ suteikia vitališkumo vienam žymiausių Lietuvos kultūros paveldo objektų, jį atskleidžia per kerintį muzikos garsų pasaulį. Festivalis „Užutrakio vakarai“ vyksta liepos ir rugpjūčio mėnesiais.
Koncertas vyks įspūdingoje vietoje. Trakų pusiasalio aukštumoje iškilusi parapinė Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia šiandien atrodo pastatyta kiek atokiau nuo pagrindinių miesto ašių. Tačiau pažvelgus iš paukščio skrydžio atpažįstama viduramžius siekianti Trakų struktūra, joje bažnyčia akivaizdžiai dominuoja tarp gyvenamųjų namų. Bažnyčia — dvasinis miesto centras, dydžiu ir svarba prilygęs Trakų salos pilies rūmams. Ne tik bažnyčios mastas, bet ir jos istorija išskirtinė — ji nė sykio nebuvo uždaryta, perėjusi kitos konfesijos žinion ar naudota ne pagal paskirtį. Šiandien Trakų bažnyčia — unikalus tikėjimo ir Lietuvos kultūros istorijos paminklas, saugantis daugiasluoksnį šešių šimtmečių praeitį menantį Bažnyčios ir dailės paveldą.
Atlikėjai:
Kauno valstybinis choras
Meno vadovas ir dirigentas Petras Bingelis
Programoje:
lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai
Trakų bazilikoje 2020 m. rugpjūčio 6 d. 19 val.