Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2019

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS KVIEČIA PASITIKTI NAUJUOSIUS


2019 12 16


Gražiausi klasikinės muzikos kūriniai,  ryškiausios operos žvaigždės, solidus simfoninis orkestras ir, žinoma, energingas ir visada jaunatviškas Kauno valstybinis choras - toks koncertas jūsų laukia Naujųjų išvakarėse...

Šventišką nuotaiką kartu kurs talentingi ir žavūs lietuvių solistai – sopranas Vida Miknevičiūtė ir bosas-baritonas Kostas Smoriginas bei svečiai  – įspūdingo balso savininkė, sopranas Veronika Džjoeva ir tarptautinių konkursų laureatas iš Armėnijos Sergejus Stepanyanas.

Vokietijoje gyvenanti ir dirbanti lietuvių solistė Vida Miknevičiūtė tėvynėje nėra dažnai matoma, nes jos darbotvarkę užpildžiusios vienos garsiausių Europos scenų. V. Miknevičiūtė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Leipcigo Felixo Mendelssohno-Bartholdy aukštosios muzikos mokyklos, Ciuricho ir Hamburgo operos teatrų operos studijų auklėtinė. Būtent studijos užsienyje tapo tramplinu į sėkmingą operos solistės karjerą. Nuo 2011 m. ji yra Mainco valstybinio teatro trupės narė. Dainininkės repertuaras nuolat pildosi naujais vaidmenimis, kurių sąraše puikuojasi gausybė soprano svajonių vaidmenų, o šiuo metu solistės amplua krypsta link svarios G. Verdi, R. Wagnerio, R. Strausso kūrybos. V. Miknevičiūtė nuolatos laukiama Hamburgo, Frankfurto, Kaselio, Leipcigo, Berlyno, Rygos, Vysbadeno ir kituose operos teatruose. Ne mažiau svarbi ir koncertinė veikla, jai suteikusi galimybę dainuoti stambios formos žanro kūrinius Ciuricho, Hamburgo ir pagrindinėse Lietuvos scenose.

Vienas žymiausių ir perspektyviausių šių dienų bosų-baritonų Kostas Smoriginas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Karališkojo muzikos koledžo Londone ir Jette Parker jaunųjų artistų programos auklėtinis. Jo kūrybinis kelias Lietuvoje ir užsienyje klostosi ypač sėkmingai. K. Smoriginas debiutavęs Berlyno „Deutsche Staatsoper“ Eskamiljo vaidmeniu Georges‘o Bizet operoje „Karmen“, nuo tada atlieka vaidmenis garsiausiose pasaulio scenose. Solistas yra itin laukiamas ir koncertinėse salėse. Jo repertuare – G. Verdi, J. Brahmso, W. A. Mozarto ir G. Fauré „Requiem“, L. van Beethoveno Simfonija Nr. 9, L. Janáčeko „Glagolinės mišios“, A. Dvořáko „Te Deum“, K. Szymanowskio „Stabat Mater“; šiuos kūrinius jis atliko su Birmingemo miesto bei Londono simfoniniais orkestrais. Neseniai baritonas koncertavo su Paryžiaus, Bostono simfoniniu, Čekijos filharmonijos, Frankfurto radijo simfoniniais orkestrais. Šis sezonas K. Smoriginui reikšmingas keliais debiutais: Jochanaano vaidmeniu R. Strausso operoje „Salomėja“, taip pat pirmą kartą dainuojama Scarpijos rolė G. Puccini operoje „Toska“ ir debiutas G. Verdi operos „Rigoletas“ Grafo Monteronės vaidmenyje.