Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2019

LAISVĖS GYNĖJŲ DIENAI - O. NARBUTAITĖS „TRYS DIEVO MOTINOS SIMFONIJOS“


2019 01 10


Sausio 13 d. 18 val. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre skambės Onutės Narbutaitės „Trys Dievo Motinos simfonijos“ („Tres Dei Matris Symphoniae“). Laisvės gynėjų dienai dedikuotame koncerte šį kūrinį atliks du chorai – Kauno valstybinis, vadovaujamas Petro Bingelio, ir LNOBT choras, vadovaujamas Česlovo Radžiūno. Gros Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Roberto Šerveniko.  
Įdomi šio monumentalaus kūrinio istorija.Dveji tylaus darbo metai - tiek laiko prireikė įgyvendinti kompozitorės sumanymą - trijų simfonijų ciklą Tres Dei Matris Symphoniae, savo užmojais ir monumentalumu kompozitorės kūryboje prilygstantį 1997 m. sukurtai oratorijai Centones meae urbi. Šio kūrinio pasauline premjera Frankfurto prie Oderio "Konzerthalle C. Ph. E. Bach" 2004 metų kovo 5 d. prasidėjo festivalis "Musikfesttage an der Oder", kur ją atliko dirigento Roberto Šerveniko vadovaujamos jungtinės Großer Chor der Singakademie Frankfurt, choro "Aidija" ir Brandenburgisches Staatsorchester pajėgos. o
Kaip pasakojo O Narbutaitė, 2000 metais "Brandenburgisches Staatsorchester Frankfurt" iniciatyva, dalyvaujant chorui "Aidija" ir dirigentui Robertui Šervenikui, Frankfurte ir Kotbuse buvo atlikta mano oratorija Centones meae urbi. Po metų iš orkestro vadybininko kompozitorė gavo pasiūlymą parašyti didelės apimties kūrinį orkestrui ir "Singakademie Frankfurt" chorui, o atlikti jo premjerą į Frankfurtą buvo vėl pakviesti choras "Aidija" ir dirigentas Robertas Šervenikas. Buvo pageidauta, kad naujasis veikalas užimtų visą festivalio "Musikfesttage an der Oder" atidarymo vakarą ir būtų susijęs su įvairiais liturginės muzikos aspektais. Pirminė festivalio rengėjų idėja buvo įvairūs liturginės muzikos aspektai, nebūtinai susiję su konkrečiomis bažnytinėmis apeigomis - tai galėjo būti katalikiškos mišios, evangelistinė pasija, kokie nors slavų ortodoksų arba žydų liturgijos elementai, taip pat ir plačiau suprasto religingumo interpretacija. Vėliau premjera buvo nukelta į 2004 m. festivalį, kurio tema tapo "Muzika Europai".