Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2017

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS ATLIKS JOHNO RUTTERIO „MAGNIFICAT“


2017 12 01


Gruodžio 21 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje šventinis koncertas „Belaukiant šv. Kalėdų...“. Jo metu  Kauno valstybinis choras ir solistė Raminta Vaicekauskaitė  atliks Johno Rutterio „Magnificat“.

 „Tai veržlus, jaunatviškas kūrinys, plataus diapazono, energingo ritmo,  keliantis nemažus reikalavimus choro artistamas, - sako choro meno vadovas ir vyriausiasis  dirigentas  profesorius Petras Bingelis. – Šis kūrinys – kompozitoriaus J. Rutterio naujas žvilgsnis į senovinę anglų bažnytinę muziką. Jis ypač tinka advento prieškalėdiniam laikui. Jis kviečia susikaupti, apmąstyti prabėgantį laiką, tuo pačiu kupinas gyvybės, optimizmo, tikėjimo amžinosiomis vertybėmis. Jį mums pasiūlė dirigentas iš Italijos Franco Giacosa (Italija). Šis kūrinys jau porą dešimtmečių populiarus tiek Amerikoje, tiek  ir Europoje.

 "Magnificat" yra muzikinis kūrinys Biblijos giesmių Magnificat temomis, sudarytas 1990 m. Tai išplėstinė septynių veiksmų kompozicija "sopranui ar mezzo-sopranui solo, mišriam chorui ir orkestrui (arba kameriniam ansambliui)", kurios pagrindas yra lotyniškas tekstas, susietas su "Iš rožės, puikiosios rožės", anonimine anglų poema Marijos tema, Sanctus ir malda Marijai. Kūrinyje ryškūs Lotynų Amerikos muzikos elementus.

1990 m. gegužės 26 d. pirmąjį pasirodymą kompozitorius surengė Carnegie Halle ir padarė pirmąjį įrašą su "Cambridge Singers" ir Londono "Sinfonia". "Oxford University Press" paskelbė "Magnificat" 1991 m. ir "Iš rožės, puikiosios rožės" atskirai 1998 metais.

Nors Magnificat giesmės dažnai skambėdavoo katalikų vestuvių ir anglikonų vakarėlių metu,  Raterio kūrinys yra viena iš nedaugelio išplėstinių kompozicijų kartu su Bacho kūriniais. Kritikai jį vertina prieštaringai,  kad  "orkestruotė yra nuostabi ir labai spalvinga", o "muzika dvelkia stebuklingu balzamu ir ramybe", bet pastebi  kūrinyje "virtualią muzikinių klišių enciklopediją“ ir  „nuspėjamą blizgantį populizmą".

 

Šventinis koncertas „Belaukiant šv. Kalėdų...“

 KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis

Solistė

RAMINTA VAICEKAUSKAITĖ (sopranas)

Dirigentas

FRANCO GIACOSA (Italija)

Programa:

Felix Mendelssohn Bartholdy (1809–11847) – Simfonija Nr. 4, A-dur, op. 90, „Itališkoji“

John Rutter (1945) – „Magnificat“