Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2017

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS CAMILLE SAINT-SAËNSO OPEROJE „SAMSONAS IR DALILA“


2017 11 20


Kauno valstybinis choras Vilniaus kongresų rūmuose dainavo C. Saint-Saënso operoje „Samsonas ir Dalila“ kartu su solistais Justina Gringyte, Jovita Vaškevičiūte, Kristianu Benediktu, Kostu Smoriginu,  Tadu Girininku. Operą parengė   Vilnius city opera, režsierė   D. Ibelhauptaitė, dirigentas G. Rinkevičius. „Tai režisūriškai sudėtingas kūrinys“, - sako Kauno valstybinio choro vadovas profesorius Petras Bingelis.

 „Samsonas ir Dalila“ šiuo metu pasaulyje statoma su dideliu pasisekimu. Šis kūrinys leidžia atsiskleisti D. Ibelhauptaitės talentui, - sako choro vadovas.  Opera kelia didelius reikalavimus choro artistams. Choras įkūnija dvi priešiškas stovyklas – žydus ir filistiniečius, todėl užduotis nelengva. Kauno valstybinis choras labai kruopščiai ir atsakingai ruošiasi nelengvam kūrybiniam išbandymui“.

Amžinas meilės ir aistros, tikėjimo ir išdavystės temas kompozitorius Kamilis |Saent-Sainsas įkūnija nuostabiu muzikiniu kūriniu. „Mano širdis, išgirdusi tavo balsą, prisikelia gyvenimui taip kaip gėlė auštantį rytą“. Žavinga, kerinti, užburianti gražuolė, klasta suvilioja galingąjį Samsoną… kai apakinti žaibo išgirstame griaustinį, Dalila išduoda Samsoną ir atiduoda jį priešams... pasidavęs aistroms Samsonas  išduoda savo tautą ir yra nubaudžiamas – apanka...