Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2022

 • DSC03192.jpg-ef22d3d82f0acc6f8ea744dab6bb28ea.png

  CHORAS, PAKERĖJĘS PASAULĮ

  2022.01.19

   Kauno valstybinėje filharmonijoje veikianti paroda „Choras, pakerėjęs pasaulį“ kviečia apsilankyti ir susipažinti su Kauno valstybiniu choru (KVCH), kuriam daugiau nei 50 metų.

  Choras meninę veiklą pradėjo 1969 metais rudenį. Nuo pat pirmųjų dienų jam vadovauti paskirtas, anuomet neseniai baigęs Vilniaus konservatoriją, dirigentas Petras Bingelis. Pirmas koncertas Šakiuose įvyko jau po metų, kritikų buvo puikiai įvertintas, o laikraščiuose mirgėjo antraštės: „Kauno choro koncertinė aikštelė – visa Lietuva“. Vakaruose didžiulio populiarumo sulaukė 1984 metais Paryžiuje atlikęs M. Teodorakio 7-ją – „Pavasario“ –  simfoniją. Šį sudėtingą kūrinį choras parengė gana greitai – vos per mėnesį. Jos klausėsi daugiau nei 100 tūkst. žmonių, o finalą netgi teko pakartoti.

  P. Bingelio kūrybos kelyje buvo susitikimas ir su garsiuoju Jungtinių Amerikos Valstijų smuikininku, dirigentu Jehudžiu Menuhinu. J. Menuhinas paklausęs, ar choras galėtų pagiedoti G. Hendelio „Mesiją“ atmintinai. Atlikėjai per du mėnesius išmoko trijų valandų trukmės kūrinį anglų kalba, o oratorija, atlikta Varšuvos mažajame teatre, tapo pusiau spektakliu.

  Paroda pristatoma Kauno valstybinėje filharmonijoje, šeštame aukšte. Joje pateikiama koncertų programų, dokumentų iš paties maestro P. Bingelio archyvų, choristų prisiminimų, įvairių atsiliepimų, paskelbtų  spaudoje. Paroda įtrauki – specialiai sukurtoje linkėjimų sienoje gerbėjai skatinami palikti po linkėjimą, atsiliepimą ar padėką. 

   

  Maestro Petras Bingelis – profesorius, choro ir orkestro dirigentas. Nuo 1996 m. buvo Pažaislio muzikos festivalio įkūrėjas ir meno vadovas. Chorvedžio P. Bingelio veikla 1993-iaisiais buvo įvertinta aukščiausiu Lietuvos apdovanojimu – Nacionaline kultūros ir meno premija, o 2020 metais ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi. Mirė 2020 m. gruodžio 6 d. nuo COVID-19 komplikacijų.

   

  Straipsnį parašė Austėja Raščiūtė.

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Balkonas maza.jpg-a8623312778acbb0372dcab45835a188.jpg

  „KAUNAS – EUROPOS KULTŪROS SOSTINĖ 2022“ ATIDARYMAS

  2022.01.06

  Pakeliui į didįjį „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ atidarymą, kviečiame užsukti į Kauno valstybinę filharmoniją! Buvusiuose Teisingumo rūmuose įsikūrusi filharmonija garsėja ne tik įspūdingu pastato interjeru, bet ir čia reziduojančiu Kauno valstybiniu choru, kuris Europos kultūros sostinės svečiams ruošia ypatingą programą. O, kad apsilankymas filharmonijoje būtų dar įspūdingesnis, Kauno valstybinis choras klausytojus sutiks gražiausioje filharmonijos erdvėje – kolonadoje, išsiskiriančioje tautiškais art deco elementais ir nuostabiais vitražais.

  Renginys vyks tris kartus per dieną: 15.30 val., 16.30 val. ir 17.30 val. (trukmė po 30 min.). Tad išsirinkite Jums patogiausią laiką atvykti!

  Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija el. paštu lina@kaunofilharmonija.lt, nurodant dalyvio vardą, pavardę, telefono numerį ir į kelintos valandos renginį registruojatės.

   

  Renginys „Muzika art deco“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

  Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 12 m. 2 mėn. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • DSC01278-3d408e6f265187b140f7432d22fde294.jpg

  LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA LNOBT

  2022.01.05

  Kauno valstybinis choras sausio 13 d. 18.30 val. kviečia į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą Laisvės gynėjų dieną pažymėti ypatingu koncertu, kuriame skamba geriausi sakralinės muzikos kūriniai.. Girdėsime  Giuseppe‘s Verdi Requiem, kuriame dainuos Justina Gringytė, Kristian Benedikt, Kostas Smoriginas, viešnia iš Italijos Chiara Isotton, LNOBT choras ir Kauno valstybinis choras. Diriguos LNOBT operos meno vadovas Sesto Quatrini.

  G. Verdi Requiem buvo sukurtas mirus italų rašytojui ir humanistui Alessandro Manzoni, su kuriuo kompozitorius draugavo ir kuriuo visą gyvenimą žavėjosi. Kūrinio premjerą savo draugo mirties metinių dieną – 1874 m. gegužės 22-ąją – Milano Šv. Morkaus katedroje dirigavo pats G. Verdi.

  Kadangi aplodismentai katedroje buvo nepriimtini, publikos reakcija į naująjį Requiem paaiškėjo tik po trijų dienų, gegužės 25-ąją, kai tie patys atlikėjai pristatė kūrinį Milano La Scala teatre. Salėje nebuvo laisvos vietos, žmonės klausėsi sulaikę kvapą. Nuskambėjus paskutiniams Libera me garsams, prapliupo audringi plojimai. Nuo tada G. Verdi Requiem skamba tiek bažnyčiose, tiek koncertuose ir kartu su Wolfgango A. Mozarto Requiem laikomas stipriausiu šio žanro kūriniu.

  „Šįkart G. Verdi Requiem bus atliktas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę 1991 m. sausio 13-ąją atminimui. Tačiau kartu pagerbsime visas, įvairiais laikais už tėvynę kritusiųjų aukas. Šie žmones paaukojo savo gyvybes tam, kad Lietuva taptų laisva Europos valstybe, ir tai puikus orientyras šalies ateičiai: turite žvelgti į vakarus, o ne į rytus“, – įsitikinęs LNOBT operos meno vadovas Sesto Quatrini.

  Maestro dažnai tenka diriguoti savo didžiojo tautiečio G. Verdi kūrinius. Žinoma, dažniausiai tai būna operos, bet 2019 m. Budapešte S. Quatrini kartu su Vengrijos radijo orkestru bei choru buvo patikėta atlikti šio kompozitoriaus Keturias šventas giesmes.

  „O dabar esu laimingas susitikimu su G. Verdi Requiem. Pažadu, kad LNOBT šis kūrinys suskambės kitaip, nei esate pratę girdėti Youtube ar Spotify platformose. Visų pirma, didingumo Requiem skambesiui suteiks du vienu metu giedantys chorai – LNOBT choras ir Kauno valstybinis choras. Be to, sieksiu kuo stipriau išryškinti meditatyvios šviesos ir žiaurumo kontrastus skirtingose Requiem dalyse. Mums padės trys puikiai žinomi lietuvių operos solistai – Justina Gringytė (mecosopranas), Kristian Benedikt (tenoras) ir Kostas Smoriginas (bosas). Taip pat atvyksta sparčiai karjeroje kylantis sopranas iš Italijos Chiara Isotton. Ji šiuo metu kartu su Anna Netrebko dainuoja G. Verdi operoje „Makbetas“ Milano „La Scala“ teatre, o metų pradžioje atliko pagrindinę Giacomo Puccini operos „Toska“ partiją Tokijo Naujajame nacionaliniame teatre. Tad turime pavydėtiną solistų sudėtį, dėl kurios išties verta ateiti paklausyti nuostabaus G. Verdi Requiem“, – neabejoja S. Quatrini.

   

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • aDSC_3690-dde338f7d3212782abe6584b556058fe.jpg

  PETRUI BINGELIUI - 79-ERI

  2022.01.03

  Kauno valstybinėje filharmonijoje prabėgo visas jo kūrybinis gyvenimas. Daugiau nei pusė amžiaus... Ir jau antri metai, kai jo nebeturime... Ši nuotrauka - iš paskutinės fotosesijos 2020 pavasarį. Norėjosi užfiksuoti gražų, besišypsantį, jaunatvišką. Kupiną energijos ir kūrybinių planų... Neseniai buvo įvertintas aukštu valstybės apdovanojimu. Aišku, ne ordinai svarbiausia, bet gerai, kai dideli darbai neužmirštami... Šiandien jam būtų 79-eri... Petras Bingelis, Kauno valstybinio choro įkūrėjas, nepakeičiamas vadovas, vyriausiasis dirigentas...
   
  Edmundo Katino nuotrauka
  Plačiau Skaityti viską Dalintis