Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2021

 • 143419232_4202103616485533_5710911259573576221_n-c8c0449964dbd74228b127bb481d7a38.png

  KAUNO VALSTYBINĖ FILHARMONIJA IEŠKO MAESTRO PETRO BINGELIO DARBŲ TĘSĖJO

  2021.01.28

  Kauno valstybinė filharmonija ieško Maestro Petro Bingelio darbų tęsėjo

   Kiekvieną rytą Lietuvos radijas pradeda iškilmingai – eterio bangomis skamba Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“. Darnus, pakilus choro giedojimas kas rytą kelia Lietuvą naujiems darbams, naujiems iššūkiams, ragindamas tautiečius nepamiršti savojo identiteto. Šis tautiškumo dvasios šauklys – prieš daugiau nei penkias dešimtis metų Kauno mieste gimęs vienas profesionaliausių Lietuvos muzikinių kolektyvų – Kauno valstybinis choras. 1969 m. spalio 23 d. veiklą pradėjusiam kolektyvui nuo pat subūrimo vadovavo iškilus dirigentas, Lietuvos Respublikos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, aktyvus visuomenės veikėjas, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos profesorius, Kauno miesto garbės pilietis Petras Bingelis. Pelnęs daugelį garbingų vardų ir apdovanojimų, tvirta ranka jis vedė kolektyvą pirmyn per visą jo gyvavimo laiką, o tai, kad Kauno valstybinis choras gerai žinomas ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio muzikų tarpe, didžiąja dalimi yra šio entuziastingo vadovo nuopelnas.

  Besibaigiant 2020-iesiems Maestro Petras Bingelis iškeliavo amžinybėn. Choro kolektyvas amžiams išsaugos ilgamečio vadovo atminimą, įprasmindamas jį tiek kasdienėje veikloje, tiek naujų gairių paieškose. Nepaisant neįprastų, pandemijos apribotų darbo sąlygų, Kauno valstybinis choras toliau repetuoja ir planuoja ateities projektus. Žvelgdama į ateities perspektyvas, Kauno valstybinė filharmonija ieško šviesios atminties Maestro Petro Bingelio darbų tęsėjo ir skelbia konkursą Kauno valstybinio choro vyriausiojo dirigento pareigoms užimti.

  Profesionaliame mišriame chore dainuoja 80 dainininkų, dauguma jų yra baigę akademinio vokalo studijas aukštosiose muzikos mokyklose. Išskirtine garso kokybe ir itin plačia dinamine raiškos skale pasižyminčio choro repertuare – daugiau negu 250 didelės apimties vokalinių-instrumentinių kūrinių iš pasaulinės muzikos klasikos lobyno. Nuolatos bendradarbiaujantis su žymiausiais scenos profesionalais, viso pasaulio prestižinėse koncertų salėse koncertuojantis kolektyvas pelnytai laikomas vienu profesionaliausių Europos chorų, besispecializuojančių stambios formos sceninių žanrų atlikime.

  Konkurso sąlygos ir tikslesnė informacija skelbiama Kauno valstybinės filharmonijos interneto puslapyje http://kaunofilharmonija.lt/karjera/.

   

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Bartulis Vidmantas-2d422b576042658cfbe85cd962bcf131.jpg

  V. BARTULIS „PRANAŠYSTĖS DABARTIES LIETUVAI“ - INTERNETE

  2021.01.18

  Sausio 31 d., sekmadienį, 18 val. ONLINE RENGINYS: 

  VIDMANTAS BARTULIS (1954-2020) - PRANAŠYSTĖS DABARTIES LIETUVAI

  Įsigiję bilietą TIKETA.LT puslapyje, į savo el. paštą gausite vaizdo transliacijos nuorodą. Ją taip pat galėsite rasti savo TIKETA.LT paskyroje. Vaizdo peržiūrą galėsite aktyvuoti bet kuriuo jums patogiu metu iki vaizdo transliacijos pabaigos 2021-01-31 d. Aktyvavus peržiūrą turėsite 24 val. per kurias galėsite peržiūrėti vaizdo įrašą tiek kartų, kiek norėsite.

  https://www.tiketa.lt/LT/online__vidmantas_bartulis_1954%E2%80%932020_%E2%80%93_pranasystes_dabarties_lietuvai_24714

  Didžiulį publikos pripažinimą pelnę kompozitoriaus Vidmanto Bartulio koncertiniai projektai „Taip, Donelaiti!“ ir „Taip niekas tavęs nemylės“ pagaliau sulaukė tęsinio. Deja, kompozitoriui iškeliavus anapilin, šis tęsinys – paskutinė tokių koncertinių projektų serijos grandis.

  Kviečiame išgirsti Kauno valstybinės filharmonijos scenoje pristatytą premjerą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti – V. Bartulio „Pranašystės dabarties Lietuvai“. Šiame koncerte, skambant Kauno valstybinio choro atliekamai V. Bartulio ir kitų Lietuvos kompozitorių muzikai, liejasi išraiškingojo aktoriaus Dainiaus Svobono interpretuojami tekstai, šmaikščiai apžvelgiantys lietuvio būdą ir jo transformacijas, įvykusias per tris paskutinius dešimtmečius. Chorui diriguoja neseniai mus palikęs kolektyvo įkūrėjas, šviesaus atminimo Maestro Petras Bingelis.

  Projektą finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

  ATLIKĖJAI:

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • KVCH 35 metis-7c7094e37f8d45b9004e654e27dfc643.jpeg

  ALGIMANTUI MIŠEIKIUI - 80

  2021.01.17

  Ilgamečiam Kauno valstybinio choro dirigentui Algimantui Mišeikiui sausio 18 d. sukanka 80 metų.Šio gražaus jubiliejaus proga Kauno valstybinis choras ir visas Kauno valstybinės filharmonijos kolektyvas sveikina gerbiamą dirigentą, linki ilgų kūrybingų metų, žvalios nuotaikos ir geros sveikatos.
  Algimantas Mišeikis Kauno valstybiniam chorui dirigavo beveik keturis dešimtmečius, nuo 1971 iki 2010 metų. Choro meno vadovui ir vyr. dirigentui Petrui Bingeliui padėjo parengti daug sudėtingų programų koncertams Lietuvoje ir užsienyje. Dirigavo programas, skirtas kompozitorių Juozo Gruodžio, Stasio Šimkaus, Juozo Tallat-Kelpšos, Juozo Žilevičiaus, Kazimiero Viktoro Banaičio gimimo šimtmečiams pažymėti Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir minėtų kompozitorių gimtinėse, taip pat chorui dirigavo ir kitomis progomis Lietuvoje bei užsienyje. 1993 m. Granados (Ispanija) kongresų rūmuose dirigavo specialią kalėdinę programą. Jam buvo suteiktas nusipelniusio artisto garbės vardas.
  Ilgiausių metų, gerbiamas Maestro...
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • DSC1853.jpg-efc39d77d3aeb20acde272ff30cf5c9f.jpg

  MAESTRO GIMTADIENIS

  2021.01.03

  Kauno valstybinė filharmonija pusę šimtmečio buvo jo antrieji namai... Kauno valstybinis choras buvo jo gyvenimo projektas - prasidėjęs nuo kolektyvo kūrimo, pirmojo koncerto Šakiuose iki didžiųjų scenų Paryžiuje, Romoje, Buenos Airėse, Makao... Pirmą kartą Maestro gimtadienį choras sutinka be jo humoro, reiklaus ir griežto žodžio ir atlaidaus supratingumo - choras yra balsas, o balsas yra jautriausias ir trapiausias muzikos instrumentas...

  Jis visada stengdavosi kur nors išvažiuoti per gimtadienį, kad nebūtų iškilmingų sveikinimų, pompastiškų balių, gerbėjų ir garbintojų minios... Ir visada buvo ištikimas savo gyvenimo keliui - klasikinei muzikai, kurioje visada atsirasdavo vietos ir naujausiems lietuvių kompozitorių darbams, ir lietuviškai klasikai,  ir paprastoms lietuviškoms dainoms. Ilgus dešimtmečius jis vadovavo ir dirigavo Lietuvos dainų šventėms, kurių priekyje stovėjo ir Kauno valstybinis choras... Liūdnas gimtadienis...

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Dubingiai 2019 Svobonas Bingelis-2e06230283ee5e599ae6e6d4978c6551.jpg

  V. BARTULIO „PRANAŠYSTĖS DABARTIES LIETUVAI“ - INTERNETE

  2020.12.18

  Kviečiame pasiklausyti paskutinės vieno žymiausių šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių Vidmanto Bartulio (1954–2020) kompozicijos – „Pranašystės dabarties Lietuvai“.
  Atlieka:
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS, diriguoja choro meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis (1943–2020),
  ir aktorius Dainius Svobonas.
  Įsigiję bilietą, į savo el. paštą gausite vaizdo transliacijos nuorodą. Ją taip pat galėsite rasti savo TIKETA paskyroje. Vaizdo peržiūrą galėsite aktyvuoti bet kuriuo jums patogiu metu iki vaizdo transliacijos pabaigos. Aktyvavę peržiūrą, turėsite 24 val. per kurias galėsite peržiūrėti vaizdo įrašą tiek kartų, kiek norėsite.
   
  Plačiau Skaityti viską Dalintis