Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2021

 • KVCH_be dirigento Maža-fccc23af74bf799f5ec454f89e199f67.jpg

  NAUJAMETINIS KONCERTAS SU KRISTIAN BENEDIKT IR MONICA FALCON

  2021.12.22

  Kviečiame pasitikti artėjančius Naujuosius metus Kauno valstybinėje filharmonijoje su operos žvaigždėmis: tenoru Kristian Benedikt ir sopranu Monika Falcon bei pamėgtais kolektyvais – Kauno miesto simfoniniu orkestru ir Kauno valstybiniu choru. Koncerto atlikėjams diriguos maestro Robertas Šervenikas.
  Šventiškai nusiteikusi publika galės mėgautis nuostabiausiomis melodijomis, chorais ir arijomis iš pasaulio muzikos aukso fondui priskiriamų operų bei operečių.
  Šiemet penkiasdešimtmečio jubiliejų švenčiantis Kristian Benedikt, mūsų šalyje geriau žinomas kaip Vaidas Vyšniauskas. Solisto kūrybiniai keliai driekiasi per garsiausias pasaulio operos teatrų scenas, kur jo atliekamos dramatinio tenoro partijos sulaukia publikos simpatijų ir išskirtinio užsienio kritikos dėmesio: „Ir, žinoma, poveikį sustiprina tokio tenoro kaip Kristian Benedikt balsas, emocionaliai nuspalvintas ir gilaus skambesio, suteikiantis temperamento ir sielos garantiją“. Tarptautinėje arenoje V. Vyšniauskas išgarsėjo kaip vienas žymiausių Otelo vaidmens interpretatorių: „Tenoras ryškiai sužibo Otelo vaidmeniu. Artistas labai temperamentingas, jo balsas – stiprus ir ištvermingas. Tikras tenoras di forza!“
  Sopranas Monika Falcon – užtikrintai karjeros laiptais kopianti atlikėja, kurios vardas vis dažniau girdimas Europos šalyse. Vokalo studijas baigusi Kaune, vėliau dainininkė tobulinosi pas žymius pedagogus Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Debiutavusi Kauno valstybiniame muzikiniame ir Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatruose, atlikėja pasuko į operos žanrą ir pirmoji sėkmė ją aplankė pradėjus bendradarbiauti su organizacija „Opera Classica Europa“. Pirmasis jos pasirodymas buvo Neda R. Leoncavallo operoje „Pajacai“, vėliau sekė Dezdemona G. Verdi operoje „Otelas“ ir Aida G. Verdi operoje „Aida“, kurią solistė atliko Ravenoje (Italija). Po Baden-Badene (Vokietija) atliktos Dezdemonos partijos dainininkę pastebėjo spektakliui dirigavęs legendinis dirigentas Zubinas Mehta, vėliau pakvietęs atlikėją dainuoti soprano partiją G. Verdi „Requiem“. Šių metų lapkritį M. Falcon žengė dar vieną svarų žingsnį operos scenoje – debiutavo Santucos vaidmeniu P. Mascagni operoje „Kaimo garbė“ Vysbadene (Vokietija) ir Hradec Kralove (Čekija).
  Šiais metais Kauno valstybinio choro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu tapęs Robertas Šervenikas ypač vertinamas už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką – lietuvių kompozitorių simfoninių kūrinių premjeras bei įtaigias ir brandžias muzikos interpretacijas. Apie jo dirigavimą Vokietijos spauda rašė: „Tai, kaip R. Šervenikas nuskaidrina faktūros tankmę, niuansuoja pereinamuosius epizodus ir įaudrina plėtotę iki paties paskutinio įtampos protrūkio, rodo išties tarptautinį jo lygmenį. Orkestras jo klauso ir tiksliai derina aistrą su profesionaliu preciziškumu.“
  Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • 267756788_3112977078986888_8964176992049355288_n-fdb4df4a258086194451fd2f6e1a34a0.jpg

  C. ORFFO „CARMINA BURANA“

  2021.12.16

  Artėjant Naujiesiems metams kviečiame apmąstyti metų virsmą klausantis įspūdingosios XX a. vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kantatos „Carmina Burana“, kurią atliks Kauno valstybinis choras, pianistai Motiejus ir Mykolas Bazarai, mušamųjų instrumentų virtuozai bei rinktiniai solistai, diriguojami maestro Roberto Šerveniko.
  „Carmina Burana“ – sceninė kantata, sukurta paties kompozitoriaus parašytu libretu, panaudojant dvidešimt keturis viduramžių laikotarpio eilėraščius iš 1803 m. Beuerno vienuolyne atrasto rankraščio „Codex Buranus“. Bene žinomiausia kantatos „Carmina Burana“ dalis – pakilus choras „O Fortuna“, pradedantis ir užbaigiantis kūrinį. Kantatos tekstuose paliečiama daugelis iki šiol savo svarbos nepraradusių temų: sėkmės ir turtų nepastovumas, greita gyvenimo tėkmė, grįžtančio pavasario džiaugsmas ir trumpalaikiai malonumai, kuriuos teikia girtavimas, gausus maistas, azartiniai žaidimai ir kūniška meilė. Savitai įdomią kantatos versiją solistams, chorui, dviem fortepijonams ir mušamiesiems 1956 m. aranžavo paties C. Orffo mokinys Wilhelmas Killmayeris.
  Išskirtinio virtuoziškumo, itin plataus balso diapazono ir ypatingos artistinės raiškos reikalaujančias vokalines partijas koncerte atliks dviejų „Auksinių scenos kryžių“, „Orfėjo“ bei „Fortūnos“ nominacijų laureatė Raminta Vaicekauskaitė, ekspresyvaus balso tenoras Algirdas Bagdonavičius, Lietuvos publikai pažįstamas iš TV šou „Triumfo arka“ bei septyniolikos tarptautinių dainininkų konkursų laureatas Andrius Apšega.
  Nepraleiskite progos išgirsti įstabų, spalvomis ir dinamika trykštantį bei stiprių emocijų reikalaujantį kūrinį.
  Atlikėjai
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Solistai:
  RAMINTA VAICEKAUSKAITĖ (sopranas)
  ALGIRDAS BAGDONAVIČIUS (tenoras)
  ANDRIUS APŠEGA (baritonas)
  MOTIEJUS BAZARAS (fortepijonas)
  MYKOLAS BAZARAS (fortepijonas)
  MUŠAMŲJŲ GRUPĖ
  Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • 265202066_3108603136090949_1510138874466515949_n-f0491e120dde27bf559911c43de83823.jpg

  KONCERTUOSIME PUNSKO LIETUVIŲ KULTŪROS CENTRE

  2021.12.06

  Gruodžio 12 d., 14 val. Kauno valstybinis choras kviečia į Advento popietę „Šv. Kalėdų belaukiant“ Punsko lietuvių kultūros namuose.
  Atlikėjai
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Solistai:
  ELENA KALVAITYTĖ-VITKAUSKIENĖ (sopranas)
  EGLĖ MAČIULYTĖ (sopranas)
  JURGITA ŠALČIŪTĖ (mecosopranas)
  Dalyvauja BEATA ANDRIUŠKEVIČIENĖ (fortepijonas)
  Dirigentas MINDAUGAS RADZEVIČIUS
  Programoje:
  Antonio Vivaldi – „Gloria“, I, II, III d.
  Wolfgang Amadeus Mozart – „Laudate Dominum“
  Johannes Brahms – „Geistliches Lied“ (liet. Sakrali daina)
  Juozas Naujalis – „Malda už Tėvynę“
  Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – „Sanctus“
  Pietro Mascagni – „Ave Maria“
  Georg Friedrich Händel – „Aleliuja“
  Vytautas Juozapaitis – „Balsalis gegutas“ (l. l. daina)
  Eduardas Balsys – Dainų pynė „Laduta to“ (l. l. daina)
  Vaclovas Augustinas – „Anoj pusėj Dunojėlio“
  Stasys Šimkus – „Lietuviais esame mes gimę“
  Juozas Naujalis-Julius Juzeliūnas – „Lietuva brangi“
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • 265825848_3109756179308978_5463911122169669605_n-be0e5ee8d02bfce49fad2c2137424a49.jpg

  NEPAKARTOJAMAS LOTYNŲ AMERIKOS MELODIJŲ ŽAVESYS

  2021.12.01

  Gruodžio 9-osios vakarą nepraleiskite progos pirmą kartą Kaune išgirsti didžiosiose pasaulio scenose skambančių žymaus argentiniečių kompozitoriaus Arielio Ramirezo (1921–2010) kūrinių „Misa Criolla“ ir „Navidad Nuestra“.
  Šie, pasauliniu mastu žinomi A. Ramirezo kūriniai, yra šiuolaikinės Lotynų Amerikos religinės kultūros simboliai, jungiantys religinį meną ir saulėtus bei nuotaikingus Pietų Amerikos ritmus bei pasižymintys unikaliais vokalo ir ritmo sąskambiais.
  Kauno filharmonijos klausytojams programą parengė išskirtinė profesionalių atlikėjų sudėtis, tarp kurių – pirmą kartą Lietuvoje kūrinius atliksiantis kompozitoriaus sūnėnas, bandonijos virtuozas argentinietis Arielis Ramirezas bei autentiškais Andų instrumentais grojanti grupė iš Lenkijos „Sierra Manta“. Beje, jų atlikimo 2016 m. klausėsi pats Popiežius Pranciškus vizito Lenkijoje metu.
  „Misa Criolla“ (liet. Kreolų mišios) ir „Navidad Nuestra“ (liet. Mūsų Kalėdos) – tai 1964 m. sukurti kūriniai, plačiai išgarsinę kompozitorių bei Argentiną visame pasaulyje. „Navidad Nuestra“ – kūrinys, sukurtas kalėdinių giesmių motyvais ir pasakojantis apie Kalėdų nakties stebuklus. „Misa Criolla“ sudaro penkios įprastų mišių dalys: „Kyrie“, „Gloria“, „Credo“, „Sanctus“ ir „Agnus Dei“. Pirmoji dalis „Kyrie“ pagrįsta Šiaurės Argentinos melodija „vidala-baguala“, pasakojančia apie vienatvę apleistoje plynaukštėje. „Gloria“ dalies ritmas „carnavalito“ kilęs iš tos pačios vietovės, tačiau jo nuotaika kitokia – sukelianti džiugesį. Tarp dviejų „Gloria“ dalių įsiterpia rečitatyvas „yaravi“, po kurio baigiamasis „carnavalito“ nuskamba dar ryškiau, sugrįždamas su pilnu ritmo akompanimentu. Centrinės Argentinos liaudies muzikos tema „chacarera trunca“ pagrindžia „Credo“ dalį. „Sanctus“ dalyje panaudota viena iš gražiausių ir neįprasčiausių Bolivijos liaudies muzikos melodijų, vadinamoji „carnaval cochabambino“. O „Agnus Dei“ dalis grindžiama nuostabia pampų liaudies melodija „estilo pampeano“. Kūrinys didžiausios sėkmės sulaukė 1967 m., kai buvo atliktas Diuseldorfe (Vokietijoje). Paskutiniame XX a. dešimtmetyje mišios skambėjo Londono „Royal Festival Hall“, jas atliko ir žymusis ispanų tenoras José Carreras.
  Šį vakarą, vienintelio tokio koncerto visoje Lietuvoje metu, Lotynų Amerikos liaudies melodijomis ir ritmais pasižymintys bei energija pulsuojantys kūriniai nepaliks nei vieno abejingo!
  Atlikėjai
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  ARIEL RAMIREZ (bandonija, Argentina)
  PIOTR RAFALKO (tenoras, Lenkija)
  MUZIKOS GRUPĖ „SIERRA MANTA“ (Lenkija)
  Marek Kaim (quenas, sikus, zampoñas, perkusija)
  Irineusz Wójcicki (charango, gitara)
  Janusz Wawrzała (bombo)
  Marcin Spera (kontrabosas)
  Robert Tubek (gitara)
  BEATA ANDRIUŠKEVIČIENĖ (fortepijonas)
  Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
  Programoje
  Ariel Ramirez – „Misa Criolla“; „Navidad Nuestra“
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • 263401771_3107317136219549_1305321547448784003_n-64a7bcefaf750ff74941e866361e3451.jpg

  PRISIMINSIME MAESTRO PETRĄ BINGELĮ

  2021.11.30

  Sekmadienį, gruodžio 5 d., 11.30 val. Merkinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus laikomos Šv. Mišios už Kauno valstybinio choro kūrėjo, ilgamečio meno vadovo ir vyriausiojo dirigento vėlę. Po Šv. Mišių aplankysime jo kapą Mardasavo kaimo kapinėse.
  Kauno valstybinė filharmonija pusę šimtmečio buvo jo antrieji namai... Kauno valstybinis choras buvo jo gyvenimo projektas - prasidėjęs nuo kolektyvo kūrimo, pirmojo koncerto Šakiuose iki didžiųjų scenų Paryžiuje, Romoje, Buenos Airėse, Makao... Kolektyvas prisimena ir pasiilgsta jo humoro, reiklaus ir griežto žodžio ir atlaidaus supratingumo - choras yra balsas, o balsas yra jautriausias ir trapiausias muzikos instrumentas...
  Vienas ryškiausių nūdienos Lietuvos muzikų P. Bingelis Kauno valstybiniam chorui vadovavo nuo pirmosios repeticijos – 1969 metų spalio 23 dienos.
  P. Bingelis gimė 1943 m. sausio 3 d., Mardasavo kaime, Varėnos rajone. Nuo 1969 m. spalio - Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, daugelio Lietuvos dainų švenčių nacionalinės komisijos pirmininkas ir meno vadovas, Pažaislio muzikos festivalio sumanytojas ir meno vadovas, VDU Muzikos akademijos Muzikos teorijos ir pedagogikos katedros profesorius, Kauno M.K.Čiurlionio draugijos pirmininkas, ilgametis Edvardo Grygo draugijos pirmininkas.
  1969 m. baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją, 1975–1976 m. stažavosi Leipcigo F.Mendelsono Bartholdžio aukštojoje muzikos mokykloje Vokietijoje. Dirbo Vilniaus pučiamųjų orkestre „Trimitas“, buvo vyrų choro „Varpas“ meno vadovas ir dirigentas, nuo 1969 m. iki šiol - Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas. Nuo 1980 m. Lietuvos valstybinės konservatorijos Choro dirigavimo katedros docentas, nuo 1996 m. – VDU Muzikos akademijos Muzikos teorijos ir pedagogikos katedros profesorius.
  1988–1989 m. – Kauno valstybinio muzikinio teatro meno vadovas ir vyr. dirigentas, 1990 – Tautinės dainų šventės, 1994–2003 – I, II ir III Pasaulio lietuvių dainų švenčių meno vadovas ir vyr. dirigentas, 1973–2015 m. – Kauno miesto dainų švenčių meno vadovas ir vyr. dirigentas, nuo 1996 m. – Pažaislio muzikos festivalio meno vadovas, 1997–1998 m. – I tarptautinio Vilniaus muzikos festivalio vyriausiasis chormeisteris.
  Lietuvos muzikų sąjungos narys. Kauno miesto savivaldybės tarybos narys, renkamas nuo 1995 m.
  2005 m. dirigentui suteiktas Meno kūrėjo statusas. Per penkis dešimtmečius aktyvios muzikinės veiklos dirigavo Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui, Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui, Lietuvos kameriniam orkestrui, Kauno miesto simfoniniam orkestrui, daugeliui kitų orkestrų. Įrašė daugelio lietuvių kompozitorių – J.Naujalio, Č.Sasnausko, S.Šimkaus, A.Kačanausko, B.Dvariono, J.Juzeliūno, A.Bražinsko, M.K.Čiurlionio, J.Gruodžio ir kt. – kūrinių plokšteles.
  Parengė ir su Kauno valstybiniu choru atliko daugiau kaip 170 užsienio kompozitorių ir 90 lietuvių kompozitorių stambios formos kūrinių ir apie 600 lietuvių kompozitorių bei antra tiek užsienio šalių kompozitorių smulkios formos kūrinių.
  Koncertavo garsiausiose Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Suomijos, Norvegijos, Kanarų salų, P.Amerikos, P.Afrikos, Kinijos koncertų salėse. Jo parengtam chorui dirigavo B.Dvarionas, M.Dvarionaitė, S.Sondeckis, J.Aleksa, J.Domarkas, G.Rinkevičius, R.Šervenikas, M.Pitrėnas, D.Kitajenka, V.Dudarova, V.Fedosejevas, A.Anisimovas, J.Kondrašinas, J.Bašmetas, V.Gergijevas, M.Rostropovičius, A.Vedernikovas, J.Menuhinas, S.Dyderišas, J.P.Torteljė, Myung-Whun Chungas, J.Frantzas, D.Geringas, M.Rota ir kt. garsūs dirigentai. Koncertavo drauge su scenos grandais: V.Noreika, V.Daunoru, V.Prudnikovu, G.Apanavičiūte, N.Ambrazaityte, R.Maciūte, S.Larinu, G. Grigorianu, I.Milkevičiūte, V.Urmana, E.Montvidu, A.Grigorian, K.Benediktu, I.Archipova, J.Obrazcova, P.Burčuladze, B.Maisuradze, D.Chvorostovskiu, M.Cabalje, B.Fritoli, N.Siera, A.Bočeliu ir kt.
  1993 m. P. Bingelis apdovanotas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premija, 1995 m. - Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu, 2003 m. ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi, 2020 m. ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi, 2018 m. Šv. Lozoriaus ordino Didžiojo komandoro kryžiaus ordinu. 2004 m. pripažintas įsimintiniausiu Kauno menininku. 2005 m. už nuopelnus Kaunui apdovanotas I laipsnio Santakos garbės ženklu, 2007 m. tapo Nacionalinės pažangos premijos nominantu, 2008 m. P. Bingeliui suteiktas Kauno miesto garbės piliečio vardas. 2009 m. pelnė „Auksinės krivūlės“ riterio apdovanojimą. 2013 m. apdovanotas LR kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Svobonas Dubing-c1cf12756a480c05aa80b197fcbca265.jpg

  „LAIŠKAI SOFIJAI“ RIETAVO KULTŪROS CENTRE

  2021.11.18

  Mieli Rietavo savivaldybės gyventojai, maloniai kviečiame Jus š. m. lapkričio 30 d. 18.00 val.  į  nacionalinio M. K. Čiurlionio kelio programos „Laiškai Sofijai“  koncertą Rietavo savivaldybės kultūros centre.

  Koncertuoja:

  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  (meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas)

  KĘSTUTIS JAKELIŪNAS (dirigentas)

  BEATA ANDRIUŠKEVIČIENĖ (fortepijonas)

  DAINIUS SVOBONAS (aktorius)

  Programoje: kompozitorių Vaclovo Augustino, Donato Zakaro kūriniai,  M. K. Čiurlionio muzika ir tekstai.

  Įėjimas nemokamas.

  Prašome turėti galimybių pasą.

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Balkonas maza.jpg-16675bcd6913e268a66f0534b8030afd.jpg

  W.A. MOZARTO „REQUIEM“ KARTU SU SVEČIAIS IŠ LENKIJOS

  2021.11.06

  Kauno valstybinį chorą vis tvirtesnė bičiulystė sieja su  jau antrą kartą svečiuosiančiu Lomžos Vitoldo Liutoslavskio kamerinės filharmonijos orkestru.  Svečiai kartu su Kauno choru ir solistais iš Lenkijos atliks vieną žymiausių Wolfgango Amadeuso Mozarto kompozicijų. W. A. Mozarto „Requiem“ spalio mėnesį skambėjo ir tarptautinio kamerinės muzikos festivalio „Sacrum et Musica“ baigiamajame koncerte Lomžos katedroje.

  W.A. MOZART „REQUIEM“

  ATLIKĖJAI:

  Kolektyvas koncertavo su iškiliais dirigentais ir žymiais solistais, taip pat dalyvavo daugelyje prestižinių festivalių, gastroliavo Prancūzijoje, Norvegijoje, puoselėdamas lenkų kultūros tradicijas reguliariai koncertuoja Baltarusijoje ir Lietuvoje. Orkestro diskografijoje – 13 kompaktinių plokštelių, iš kurių viena 2019 m. pelnė Lenkijos muzikinės scenos „Fryderyk“ apdovanojimą, penkios pelnė nominacijas „Fryderyk“ apdovanojimams, o viena – Tarptautiniams klasikinės muzikos apdovanojimams. Lomžos Vitoldo Liutoslavskio kamerinės filharmonijos orkestras yra tarptautinio kamerinės muzikos festivalio „Sacrum et Musica“ organizatorius, taip pat koncertų ciklo „Muzikiniai Liutoslavskio vakarai “ organizatorius.

  Nuo 2004 m. orkestro meno vadovas ir dirigentas yra Janas Miłoszas Zarzyckis. Jis taip pat yra Lomžos Vitoldo Liutoslavskio kamerinės filharmonijos generalinis direktorius, Varšuvos F. Chopino muzikos universiteto profesorius, tarptautinių konkursų Italijoje, Ispanijoje ir Vengrijoje laureatas, yra dirigavęs daugumai simfoninių orkestrų Lenkijoje, koncertavęs Vokietijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Nyderlanduose, Čekijoje, Rusijoje, Italijoje, Ukrainoje, Makedonijoje, JAV, Portugalijoje, Meksikoje, Norvegijoje, Belgijoje, Lietuvoje ir Baltarusijoje. 2008 m. Kultūros ir nacionalinio paveldo ministras dirigentui įteikė specialųjį prizą už neįkainojamą indėlį į Lenkijos muzikinę kultūrą, 2011 ir 2013 m. įteikti diplomai už išskirtinius pasiekimus puoselėjant F. Chopino palikimą, 2013 m. – medalis „Gloria Artis“ už nuopelnus kultūrai. J. M. Zarzyckis taip pat pelnė Palenkės vaivadijos maršalkos apdovanojimą už nuopelnus meninės kūrybos srityje, kultūros populiarinimą ir saugojimą, Lomžos prezidento premiją už ypatingus pasiekimus kultūros srityje (2016). 2014 m. Lenkijos Respublikos prezidentas jam suteikė muzikos meno profesoriaus vardą.

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Filharm-2e12b8eea88154f3feac8e49f03d5f1b.jpg

  ALVIDAS REMESA: MUZIKA – DIEVO IR ŽMOGAUS DRAUGYSTEI

  2021.10.20

  Jubiliejinę sukaktį šiemet pasitinkantis kompozitorius, docentas ALVIDAS REMESA iki šiol save vadina „kauniečiu tremtyje“. Kaune gimęs, čia pasukęs muzikos keliu jis išvyko studijuoti į Vilnių, o po studijų tuometinėje konservatorijoje pradėjo dirbti Klaipėdoje, kur darbuojasi iki šiol. Atgimimo laikotarpiu A. Remesa studijavo teologiją, gilinosi į bažnytinės muzikos istoriją, muzikos liturgiją, grigališkąjį choralą, tapo vienuoliu pranciškonu, dvylika metų ėjo vargonininko pareigas Kretingos pranciškonų vienuolyno bažnyčioje, o šiuo metu dar dirba muzikos psichoterapeutu Klaipėdos psichiatrinėje ligoninėje bei Šv. Pranciškaus Asyžiečio onkologijos centre, vargonuoja Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno bažnyčioje. A. Remesos dėka buvo atkurta Šv. Cecilijos draugija, religinis žurnalas „Šv. Pranciškaus varpelis“, įsteigtas Lietuvos katalikų mokslų akademijos Klaipėdos skyrius, Klaipėdos universitete įkurtas Muzikologijos institutas, Lietuvoje – Respublikinis muzikinės psichiatrijos centras.

  Kompozitorius A. Remesa sukūrė daugiau nei šimtą įvairaus žanro kūrinių: pradedant dainomis, baigiant simfonijomis bei scenine muzika, tačiau reikšmingiausią jo kūrybos dalį sudaro bažnytiniai opusai. Jie dažnai skamba Lietuvoje bei užsienyje, kompozitoriaus sakralinė muzika giedama Vokietijos, Danijos, Norvegijos, Anglijos protestantų, Graikijos ortodoksų, Lietuvos ir Centrinės Europos katalikų. Ankstyvajame A. Remesos kūrybos laikotarpyje vyravo tradiciniai neoklasicizmo bruožai, polistilistika, kompozitorius įtraukdavo populiariosios muzikos elementus. Dabartiniame kūrybos etape kompozitorius naudojasi monoteminiu principu, tradicinio ciklo dalys atspindi nuoseklią kūrinio idėjos plėtotę. Kompozitorius mėgsta šiuolaikiškai interpretuoti folklorą, bažnytinėje muzikoje – grigališkojo choralo elementus, kurie subtiliai susipina su šiuolaikinės muzikos kalbos priemonėmis.

  Jubiliejiniame koncerte klausytojai išgirs plačią A. Remesos sakralinės muzikos kūrybos skalę. Koncerto pradžioje skambės Kauno valstybinio choro atliekamos a cappella giesmės, brėžiančios plačią kompozitoriaus kūrybos retrospektyvą, o koncertą vainikuos septynių dalių simfonija-oratorija „Assumptiones“, sukurta pranciškoniškojo rožinio septynių paslapčių pagrindu bei skirta Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo garbei.

  Koncertas, skirtas kompozitoriaus A. Remesos 70-mečiui paminėti Kauno valstybinėje filharmonijoje lapkričio 13 d. 17 val. ir lapkričio 14 d. 17 val. Klaipėdoje, Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje.

  Projektą finansuoja LR Kultūros ministerija

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Arkikatedra kaunas-3335f47248c806c1fcac6aba39f8212b.jpg

  R. SCHUMANNO „REQUIEM“ - IN MEMORIAM PETRUI BINGELIUI

  2021.10.15

  Ilgus metus Kauno valstybinis choras, bendradarbiaudamas su Kauno miesto simfoniniu orkestru, puoselėjo tradiciją – Vėlinių išvakarėse Kauno bendruomenei dovanoti iškilmingą koncertą Kauno arkikatedroje bazilikoje. Visų išėjusiųjų atminimui skambėdavo nemirtingasis Wolfgango Amadeuso Mozarto „Requiem“, atlikėjams diriguodavo šviesaus atminimo Maestro Petras Bingelis. Dėl pandeminės situacijos pernai tradicinis koncertas neįvyko, o vėliau Kauno valstybinį chorą sukrėtė didžiulė netektis – klastinga liga pasiglemžė P. Bingelio gyvybę. Pagerbdamas ilgamečio vadovo atminimą choras grįžta prie tradicijos puoselėjimo ir vėl kviečia klausytojus susikaupimo valandai. Šiemet Kauno arkikatedroje bazilikoje, diriguojant naujajam choro vadovui Robertui Šervenikui, skambės Maestro Petrui Bingeliui dedikuojamas Roberto Schumanno „Requiem“, op. 148. Šis „Requiem“ – kompozitoriaus gulbės giesmė, paskutinis pilnai užbaigtas R. Schumanno kūrinys, į kurį autorius sudėjo visą savo meistrystę. „Requiem“ atliks Kauno valstybinis choras, Kauno miesto simfoninis orkestras ir keturi solistai: Marija Arutiunova (sopranas), Gabrielė Kuzmickaitė (mecosopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras) bei Žygimantas Galinis (bosas).

  Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje

  Spalio 31 d., sekmadienį, 19 val. 

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • foto Jonas Danielevicius_2021 (8 of 185)_1024x683-7329b23c3f7f9fbbef4c7d2ab61d9ea5.jpg

  PAŽAISLIO FESTIVALIS PRIPAŽINTAS STRATEGINIU LIETUVOS KULTŪROS REIŠKINIU

  2021.10.06

  Norime pasidalinti puikiomis naujienomis -  Lietuvos kultūros taryba paskelbė, kad Pažaislio muzikos festivalis remiantis ekspertų rekomendacijomis papuolė tarp svarbiausių, strateginių kultūros renginių Lietuvoje ir užsitikrino finansavimą ateinantiems trejiems metams. Šis sprendimas mus įkvepia, bet kartu ir įpareigoja toliau tobulėti bei džiuginti klausytojus kokybiškais meno projektais, - praneša Pažaislio muzikosfestivalio rengėjai.
  Kiek nedaug liko iki kitų metų birželio - ie vėl pažaislio muzikos festivalis... Sveikiname festivalio organizatorius, linkime sėkmės. 
  Iki pasimatymo Pažaislyje...
  https://www.facebook.com/pazaislis
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Bartulis Vidmantas-f2d12266cc473abaa4403507f45ba6cf.jpg

  VIDMANTO BARTULIO „REQUIEM“ STALINIZMO AUKŲ ATMINIMUI

  2021.09.23

  Vidmanto Bartulio (1954–2020) „Requiem“ buvo parašytas Lietuvos kultūros ministerijos užsakymu ir skirtas stalinizmo aukų paminėjimui. Kompozitorius norėjo labiau apibendrinančios dedikacijos, nesusijusios su konkrečiu istoriniu laikotarpiu, tad partitūroje atsirado įrašas „Už laisvę žuvusiems“. Pirmą kartą kūrinys buvo atliktas 1989 m. Vilniaus universiteto kieme, 2011 m. šis didingas kūrinys nuskambėjo Vilniaus ir Pažaislio muzikos festivaliuose. Trečią kartą naujam skambesiui prikeliamas „Requiem“ turėjo būti dedikuotas Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmečiui ir pirmosioms kompozitoriaus mirties metinėms. Dėl pandeminės situacijos ypač daug atlikėjų resursų reikalaujantis projektas ne kartą buvo atidėtas, bet pagaliau jis išvys scenos šviesą, papildytas naujomis išraiškos priemonėmis: įspūdingą muzikinį audinį, atliekamą ryškiausių Kauno muzikinių kolektyvų ir solistų, papildys Arvydo Strimaičio kurtos vaizdo projekcijos, atliepiančios kūrinyje užkoduotą tematiką.

  Kūrinyje galima atpažinti daugelį unikalaus V. Bartulio kūrybos stiliaus bruožų: paslėptą ar nebedangstomą dramatinę įtampą, neskubrų, bet intensyvų muzikinės medžiagos plėtojimą, vedantį į didžiulius kulminacinius skambesių masyvus, skirtingų muzikų sambūvį kūrinio laike ir erdvėje, iš nevilties gelmių išnyrančius demoniško grotesko epizodus, atkuriančius Paskutiniojo teismo vaizdus, kurie metafiziniu šalčiu stingdo kaulus, varo pleištą tarp klausytojo sąmonėje įsigalėjusių stereotipinių įvaizdžių ir čia pat gimstančio išgyvenimo, šiurpina ir kartu guodžia, atveria sielos angas, palydi katarsio link…

  Tai – koncertinis „Requiem“, tačiau jo struktūra seka liturginius kanonus: devynios lotyniškai giedamos dalys atitinka per amžius nusistovėjusią gedulingų mišių eigą. Šią struktūrą kompozitorius papildė instrumentine dalimi „Processio“ – tarsi teatriniu intarpu, savotišku antraktu. Jis leidžia atsikvėpti pagrindiniams atlikėjams, architektoniškai struktūruoja visą monumentalų ciklo statinį, atlieka būtinos pauzės vaidmenį po pirmosios ir didžiausios kulminacijos – „Dies irae“ dalies.

  Paskutinis „Requiem“ garsas pagal kompozitoriaus sumanymą – sirenos kauksmas. Viename iš interviu kompozitorius, paklaustas, kokias pasąmonės stygas turėtų užgautų ši sirena, atsakė: „Labai žemiškas stygas. Juk sirena – mums įprastas pavojaus signalas. Kompozitoriaus nuojautos pasirodė pranašiškos: praėjus dviem metams po „Requiem“ premjeros mus ištiko Sausio 13-osios tragedija…

  Projektą finansuoja LR Kultūros ministerija

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Kauno arkikatedra-f908c2e6e32de5099e7c1e06d7109619.jpg

  PRANCIŠKAUS BEINARIO 100-MEČIO PAMINĖJIMAS

  2021.09.20

  Spalio 1 d. Kauno valstybinis choras kviečia į Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedrą baziliką paminėti Pranciškaus Beinario, žymaus kompozitoriaus, vargonininko ir choro vadovo, atminimą.
  18 val. – šv. Mišios
  18.45 val. – koncertas
  Minėdamas P. Beinario šimtmetį Kauno valstybinis choras, bendradarbiaudamas su kompozitoriaus dukra, žinoma chorvede Danguole Beinaryte, parengė programą, atspindinčią platų įvairiapusio menininko kūrybos spektrą. Šv. Mišių ir po jų vyksiančio koncerto metu skambės P. Beinario autoriniai kūriniai, leisiantys prisiminti ir pagerbti prieš šimtą metų gimusią legendinę Lietuvos sakralinės muzikos pasaulio asmenybę.

  Lygiai prieš šimtą metų, 1921 m. spalio 1 d., gimęs PRANCIŠKUS BEINARIS – tikra Kauno ir visos Lietuvos bažnytinės muzikos legenda. Vertinant pagal to meto aplinkybes, kai išgyvenimą lėmė prisitaikymas, kompromisai, nuolankumas valdžios veiksniams, jo muzikinės veiklos kelias atrodo daugiau nei išmintingas. Dar karo metais Šiauliuose jis pradėjo kurti giesmes, vargonininkavo pamaldose. Jaunystės draugo, būsimo žymaus kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno pakviestas atvyko iš Šiaulių į Kauną studijuoti konservatorijoje. 1948 m. buvo pakviestas į Kauno arkikatedrą baziliką, kur, tęsdamas Juozo Naujalio liniją, darbavosi visą likusį gyvenimą, P. Beinaris tarsi peržengė lūžio ribą, atstovaudamas kažkokiai keistai išimčiai muzikos gyvenime („tai tolygu muziko savižudybei“ – Juozo Gruodžio žodžiai apie vargonininko darbą, pasakyti J. Juzeliūnui patariant užmiršti pradėtą vargonininko kelią ir pasirinkti kompozitoriaus profesiją). P. Beinaris taip ir liko nepajudinamas, neįtikėtinai ramiai suderinęs neįmanomus dalykus: oficialų vargonų derintojo ir konservatorijos koncertmeisterio darbą su vargonavimu pamaldoms, vadovavimu bažnyčios chorui bei religinės muzikos kūryba. Ilgą laiką jis buvo vienintelis vargonų meistras Lietuvoje, tarsi budėjo prie gęstančios bažnytinės muzikos atgimimo ugnies. Apie P. Beinario kūrybinę drąsą liudija su Kauno arkikatedros bazilikos choru parengti ir atlikti ryškiausi religiniai stambios formos kūriniai, slaptos koncertinės kelionės po Lietuvos bažnyčias, dainos, kurtos tuo metu nepageidaujamo poeto Bernardo Brazdžionio tekstais. Jo kūrybingumas agresyvios ideologijos laikais tryško nesulaikoma versme: sukurta daugiau nei 100 kūrinių: giesmės, mišios, kantatos, dainos chorams ir solistams, muzika vargonams ir orkestrui. Šis iškilus Lietuvos šviesuolis, išlikęs muzikiniu švyturiu net sunkiausiais laikais, simbolizuoja savotišką mūsų „prisikėlimo kodą“ – Lietuvos valstybės kelio ir dvasinių vertybių tęstinumą.

  Atlikėjai:

  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas

  Solistai:
  RAMINTA VAICEKAUSKAITĖ (sopranas)
  JURGITA ŠALČIŪTĖ (mecosopranas)
  EGIDIJUS BAVIKINAS (tenoras)
  DEIMANTAS BRAUKYLA (bosas)
  DOVILĖ SAVICKAITĖ (vargonai)

  Dirigentai:
  DANGUOLĖ BEINARYTĖ
  KĘSTUTIS JAKELIŪNAS
  MINDAUGAS RADZEVIČIUS

  Programoje
  P. Beinario kūryba:
  „Sveika Marija“, tekstas liturginis
  „Pasigailėki!“, Tautos prisikėlimo šv. mišių „Dėkojame Dievui“ I dalis
  „Priimki , Viešpatie“
  „Sanctus“, tekstas liturginis
  „Dievo Avinėli“, Tautos prisikėlimo šv. mišių „Dėkojame Dievui“ V dalis
  „Dovanos“, žodžiai Bernardo Brazdžionio
  „O Viešpatie brangus“, žodžiai Pranciškaus Beinario
  „Sveika, Karaliene“, tekstas liturginis
  „Regina Coeli laetare“, tekstas liturginis
  „Klajūnui“, žodžiai Bernardo Brazdžionio
  „Neužmiršk“, žodžiai Pranciškaus Beinario
  Pavasario kantata „Aukščiausias, Tu Didis“, žodžiai Svirnos
  „Gimtinės beržai“, žodžiai nežinomo autorius

  Bilietai : Įėjimas nemokamas.

  Projektą finansuoja:
  LR Kultūros ministerija
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Druskininkai 09 22-9ff927add35c3a15fc74efbbbfe8ffe2.jpg

  MUZIKINĖ VASARA SU M.K. ČIURLIONIU

  2021.09.12

  Kauno valstybinis choras kviečia į Druskininkų bažnyčią, kurioje vargonavo M.K. Čiurlionio tėvas Konstantinas, jam talkindavo sūnūs Konstantinas ir Povilas, chore giedojo Petras ir Jonas, repeticijos vykdavo Čiurlionių namuose.
  Jau rytoj, antradienį, 19 val. Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje - Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu.
  Laiškai Sofijai. Koncertas kompozitoriaus 110-osioms mirties metinėms paminėti.
  Šiemet tradicinio tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu” sumanytojas ir ilgametis rengėjas Lietuvos muzikų rėmimo fondas festivalio organizavimą perdavė į Druskininkų kultūros centrui. Tad maloniai kviečiame į Šv. Marijos Škaplierinės bažnyčią susitikti su mūsų genialiuoju kūrėju.
  Aktorius Dainius Svobonas skaitys ištraukas iš kompozitoriaus laiškų mylimajai Sofijai Kymantaitei. Vytauto Nistelio iš lenkų kalbos išverstus tekstus parinko Giedrius Prunskus, muziką - Kęstutis Jakeliūnas.
  „110-ųjų mirties metinių proga norėjome pristayti M.K. Čiurlionį ne tik kaip kompozitorių, bet ir dvasingą, puikiai žodį valdantį menininką“,- sakė G. Prunskus.
  „Laimė yra su mumis, o jei likimas truputį erzina ir maivosi, tai toks jau jo įprotis. Pamatysi, kaip Jis susigės, išvydęs mus drauge giedrus, besišypsančius, pakeltom galvom, šviesiom akim. Pamatysi, suminkštės, bijos, kad gal mes norim be jo malonės apsieiti. Bus Kaukazas, Paryžius, fiordai ir viskas, ko tik manoji mažoji Zoselė užsigeis. Jau matau, kaip dega šviesios Tavo Akys, ir girdžiu, kaip Tavo mintis skrieja tartum meteoras, ir jaučiu beribį džiaugsmą, ir šventai, tvirtai tikiu, kad pilkuma, skarmalota proza neįsigaus niekados į mūsų Namus.“ Tai – citata iš vieno M. K. Čiurlionio laiškų, rašytų mylimajai Sofijai Kymantaitei. Įvairialypis menininkas buvo nepaprastai talentingas ne tik muzikos ir dailės srityse. Jo talentas žėrėjo tiek rašytuose tekstuose, tiek ištartame žodyje. Minėdamas 110-ąsias M. K. Čiurlionio mirties metines, Kauno valstybinis choras kviečia pažinti talentingąjį kūrėją ne tik iš muzikinės, bet ir iš literatūrinės plotmės. Šioje programoje greta muzikinio M. K. Čiurlionio palikimo skambės jo rašyti tekstai ir šiais tekstais sukurta kitų kompozitorių muzika.
  Atlikėjai
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  DALIA JATAUTAITĖ (vargonai)
  DAINIUS SVOBONAS (aktorius)
  Dirigentas KĘSTUTIS JAKELIŪNAS
  Programoje:
  Vaclovas Augustinas, Donatas Zakaras, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzika ir tekstai.
  Bilietai : Įėjimas nemokamas
  Projektą finansuoja:
  LR Kultūros ministerija
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • PILIBAVICIUTE AISTĖ-10b434f830128fff88f5383e8ddd5ab9.png

  MUZIKINĖ VERDENĖ SKAMBĖS ŠILUTĖJE

  2021.09.09

  Šilutės vasaros muzikos festivalis „Muzikinė Verdenė” kviečia rugsėjo 25 d. 16 val. į baigiamąjį koncertą Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje.

  Dalyvauja:  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS (meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas R. Šervenikas) ir solistė, LNOBT Operos viltimi pripažinta, AISTĖ PILIBAVIČIŪTĖ.

  Koncertinėje programoje skambės gražiausi lietuviški ir pasaulio klasikos kūriniai:

  • Juozas Gruodis – TĖVE MŪSŲ
  • Bach – Gounod – AVE MARIA / (solo Aistė PILIBAVIČIŪTĖ)
  • Wolfgang Amadeus Mozart – LAUDATE DOMINUM (solo Aistė PILIBAVIČIŪTĖ)
  • Johannes Brahms – GEISTLICHES LIED
  • Juozas Naujalis – UŽ RASEINIŲ, ANT DUBYSOS
  • Vaclovas Augustinas – ANOJ PUSĖJ DUNOJĖLIO (Solo Eglė MAČIULYTĖ)  
  • Pietro Mascagni – AVE MARIA  / (Solo Elena Kalvaitytė – VITKAUSKIENĖ)
  • Giuseppe Verdi – „VA, PENSIERO“ iš op. „Nabucco“
  • Georg Friedrich Handel – ALLELUIA
  • Stasys Šimkus – LIETUVIAIS ESAME MES GIMĘ
  • Juozas Naualis – Julius Juzeliūnas – LIETUVA BRANGI     

  KONCERTAS NEMOKAMAS, ĮĖJIMAS LAISVAS

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Svobonas Dubing-bb4e84271d80faa7172c8513bbffac5e.jpg

  LAIŠKAI SOFIJAI. XXIII E. GRIEGO IR M.K. ČIURLIONIO FESTIVALIS

  2021.09.03

  Rugsėjo 19 d., sekmadienį, 16 val. Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje - 

  XXIII kompozitorių Edvardo Griego ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos festivalis. Laiškai Sofijai. Koncertas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 110-osioms mirties metinėms paminėti.

  „Laimė yra su mumis, o jei likimas truputį erzina ir maivosi, tai toks jau jo įprotis. Pamatysi, kaip Jis susigės, išvydęs mus drauge giedrus, besišypsančius, pakeltom galvom, šviesiom akim. Pamatysi, suminkštės, bijos, kad gal mes norim be jo malonės apsieiti. Bus Kaukazas, Paryžius, fiordai ir viskas, ko tik manoji mažoji Zoselė užsigeis. Jau matau, kaip dega šviesios Tavo Akys, ir girdžiu, kaip Tavo mintis skrieja tartum meteoras, ir jaučiu beribį džiaugsmą, ir šventai, tvirtai tikiu, kad pilkuma, skarmalota proza neįsigaus niekados į mūsų Namus.“ Tai – citata iš vieno M. K. Čiurlionio laiškų, rašytų mylimajai Sofijai Kymantaitei. Įvairialypis menininkas buvo nepaprastai talentingas ne tik muzikos ir dailės srityse. Jo talentas žėrėjo tiek rašytuose tekstuose, tiek ištartame žodyje. Minėdamas 110-ąsias M. K. Čiurlionio mirties metines, Kauno valstybinis choras kviečia pažinti talentingąjį kūrėją ne tik iš muzikinės, bet ir iš literatūrinės plotmės. Šioje programoje greta muzikinio M. K. Čiurlionio palikimo skambės jo rašyti tekstai ir šiais tekstais sukurta kitų kompozitorių muzika.

   

  Projektą finansuoja:

  LR Kultūros ministerija

  Festivalį finansuoja:
  Norvegijos Karalystės ambasada Lietuvoje
  Kauno miesto savivaldybė

  Įėjimas į renginius tik su Galimybių pasu. Renginių metu rekomenduojame dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

   

   

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • KVCH KMSO, Orbs.jpg-fd828b62f711a4010c419a3f425df5d0.png

  NAUJA V.BELLINI „PURITONŲ“ PLOKŠTELĖ

  2021.08.28

  „Kauno dienoje“ išspausdintas B. Mačienės straipsnis:
  Operos gerbėjai daugelyje pasaulio šalių jau turi galimybių klausytis naujos, Jungtinėse Amerikos Valstijose išleistos, Kauno miesto simfoninio orkestro (vyriausiasis dirigentas Constantinas Orbelianas, JAV, vadovas Algimantas Treikauskas) bei solistų ir Kauno valstybinio choro (meno vadovas ir vyr. dirigentas, prof. Petras Bingelis) įrašytos plokštelės. Ją atlikėjai dedikavo pernykštę žiemą COVID-19 infekcijos auka tapusio prof. P. Bingelio atminimui. Vieno žymiausių bel canto tipo operų kūrėjo Vincenzo Bellinio opera „I Puritani“ („The Puritans“) įrašyta ir išleista bendradarbiaujant su JAV leidybine kompanija „Delos Music“ bei tarptautinį pripažinimą pelniusia lietuvių įrašų kompanija „Baltic Mobiles Recordings“, primena ELTA. Anot orkestro vadovo A. Treikausko, tai – tikriausiai vienos gražiausių V. Bellinio operos įrašas, kuriame skamba tarptautinio operos žvaigždyno balsai. Pagrindinius vaidmenis atlieka „Grammy“ apdovanojimų nominantas tenoras Lawrence Brownlee (JAV) ir garsiausiuose pasaulio operos teatruose vaidmenis kuriantis sopranas Sarah Coburn (JAV). Operos įraše taip pat girdimas baritonas Azamatas Zheltyrguzovas iš Kazachstano. Šiame didelės apimties leidybiniame projekte dalyvavo ir solistai iš Lietuvos – mecosopranas Jovita Vaškevičiūtė, tenoras Tomas Pavilionis, bosai Tadas Girininkas ir Liudas Norvaišas. Dvi savaites dar prieš pandemiją trukusios operos įrašų sesijos metu orkestrui bei dainininkams dirigavo „Grammy“ muzikos apdovanojimų nominantas maestro Constantinas Orbelianas. Dera pabrėžti, kad tiek „Puritonai“, tiek ankstesnės Kauno miesto simfoninio orkestro įrašytos plokštelės užtikrino reikšmingą pergalę ir šio orkestro vyriausiojo dirigento kūrybinėje biografijoje, – šių metų vasarą C. Orbelianas tapo „New York City opera“ meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu. Nuo šios Manhetene 1943-iaisiais įsikūrusios amerikiečių operos kompanijos savo kelius į didžiausias pasaulio scenas pradėjo nemažai jaunų talentų, tarp kurių dabar – daugybė garsenybių, tokių, kaip Beverly Sills, Placido Domingo, Jose Carreras bei kitų.


  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Pazaisli-cefead9373eb486d76f28554934c0687.jpg

  BAIGIAMASIS PAŽAISLIO FESTIVALIO KONCERTAS - MAESTRO P. BINGELIO ATMINIMUI

  2021.08.25

  Rugpjūčio 29 d. 18 val. Pažaislio vienuolyne - baigiamasis XXVI Pažaislio muzikos festivalio koncertas, skirtas ilgamečio festivalio meno vadovo maestro Petro Bingelio atminimui, pakvies išgirsti vieną monumentaliausių šio žanro muzikos kūrinių – Giuseppe Verdi (1813–1901) „Requiem“ keturiems solistams, chorui ir simfoniniam orkestrui. Italų poeto ir novelisto Alessandro Manzoni atminimui sukurtos mišios yra vienas iš dažniausiai atliekamų chorinių kūrinių pasaulyje. „Requiem“ iki šių dienų išlieka unikaliu kompozitoriaus talento liudijimu, atspindinčiu jo draminį ir psichologinį genialumą, nesuvaržytą įprastų teatrinių apribojimų. Kompozitoriaus šlovės viršūnėje sukurtos mišios niekada neturėjo liturginės paskirties – šis didingas koncertinis kūrinys visų pirma įkūnija gyvybės ir mirties dvikovą žmogaus viduje ir Visatoje.
  Atlikėjai
  LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Solistai:
  VIDA MIKNEVIČIŪTĖ (sopranas)
  JOVITA VAŠKEVIČIŪTĖ (mecosopranas)
  EDGARAS MONTVIDAS (tenoras)
  TADAS GIRININKAS (bosas)
  Dirigentas JUOZAS DOMARKAS
  Programoje
  Giuseppe Verdi – REQUIEM
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Plunge -7a15edbe332bf299ead2d72b808a59b8.jpg

  M. OGINSKIO FESTIVALIO KONCERTAS P. BINGELIO ATMINIMUI

  2021.08.20

  Plungėje, Mykolo Oginskio rūmuose, rugpjūčio 28 d., šeštadienį, 17 val. XVI Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio pradedamasis koncertas, skirtas Kauno valstybinio choro įkūrėjo ir ilgamečio vadovo Maestro Petro Bingelio šviesiam atminimui.

  „Muzika kelia ir taurina dvasią, skatina ją skleistis, išlaisvina kūrybinę energiją. Kodėl savo gyvenimo turiniu ir forma pasirinkau muziką? Nes ji suteikia prasmę. Be jos gyvenimas – tik tyla ir tuštuma“- sakė Maestro Petras Bingelis.  Šiam koncertui organizatoriai pasirinko vieną gražiausių simfoninės muzikos perlų G. Verdi „Requiem“, kurį P. Bingelio vadovaujamas choras atliko daugelyje pasaulio šalių kartu su žymiausiais pasaulio simfoniniais orkestrais ir ryškiausiais solistais. Neatsitiktinai šį kūrinį diriguos jau retokai scenoje matomas senas P. Bingelio bičiulis, legendinis lietuviškosios scenos grandas,  profesorius J. Domarkas.

  Programoje:  Giuseppe Verdi „Requiem“

  Dalyvauja –  Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas)

  Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (vad. Modestas Pirtrėnas)

  Solistai:        Vida Miknevičiūtė (sopranas)

                        Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas)

                        Edgaras Montvidas (tenoras)

                        Kostas Smoriginas (bosas- baritonas )

  Dirigentas -   Juozas Domarkas

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Pazaislis-Rietavas-e12fd1dabebab574e7d122027f0dcca5.jpg

  PRANAŠYSTĖS DABARTIES LIETUVAI RIETAVO KULTŪROS CENTRE

  2021.08.14

  Vidmanto Bartulio (1954–2020) kompozicija PRANAŠYSTĖS DABARTIES LIETUVAI - jau šį penktadienį, rugpjūčio 20 d., 18 val. Rietavo kultūros centre.
  Skambės išraiškingojo aktoriaus Dainiaus Svobono interpretuojami tekstai, šmaikščiai apžvelgiantys lietuvio būdą ir jo transformacijas, įvykusias per tris paskutinius dešimtmečius, iš leidykloje „Tyto alba“ išleistos G. Kulikausko knygos „Lietuvio kodas“ ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Vaclovo Augustino, Fausto Strolios, Algimanto Bražinsko, Laimio Vilkončiaus, Galinos Savinienės, Vidmanto Bartulio kūriniai.
  Atlikėjai
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  DAINIUS SVOBONAS (aktorius)
  Dirigentas KĘSTUTIS JAKELIŪNAS
  Įėjimas nemokamas
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Palanga Bingeliui-217e4955ee5f383f164137be96d41eaa.jpg

  IN MEMORIAM PETRUI BINGELIUI PALANGOJE

  2021.08.12

  Rugpjūčio 17 d. 19 val. Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje (Vytauto g. 51) įvyks Kauno valstybinio choro koncertas „In memoriam Petrui Bingeliui“.

  Viena ryškiausių Lietuvos muzikos asmenybių Petras Bingelis prieš penkis dešimtmečius subūrė išskirtinį profesionalų Lietuvos muzikos kolektyvą Kauno valstybinį chorą ir jam vadovavo iki paskutinių savo gyvenimo dienų. Choras šiuo koncertu dėkoja buvusiam vadovui ir pagerbia jo šviesų atminimą. 

  Aplankęs garsiausias pasaulio koncertines sales, dainavęs su žymiausiais solistais ir orkestrais diriguojant iškiliausiems dirigentams, Kauno valstybinis choras į Palangą atveža gražiausių lietuvių ir pasaulio kompozitorių kūrinių puokštę. Skambės J. Gruodžio, M.K. Čiurlionio, V. Augustino, S.Šimkaus, J. Naujalio, o taip pat G.F. Handelio, A. Bruknerio, A.Vivaldi, J.S. Bacho, Ch. Gounod, G. Verdi, G.F. Handelio kūriniai. 


  ATLIKĖJAI:

  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS, meno vadovas ir vyr. dirigentas R. Šervenikas

  Solo: E. Mačiulytė, R. Jančkaitienė, E. Kalvaitytė-Vitkauskienė, J. Šalčiūtė.

  Dirigentas – KĘSTUTIS JAKELIŪNAS

  Įėjimas nemokamas

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • JONAVA. BENEDIKT.mazas.jpg-ad5b4859a5d145e3633a02d63557e678.jpg

  A. PONCHIELLI „LIETUVIAI“ JONAVOS JONINIŲ SLĖNYJE

  2021.08.03

  Rugpjūčio 8 d., 19 val., Kauno valstybinis choras kviečia į tradicinį Pažaislio muzikos festivalio koncertą Jonavos Joninių slėnyje „Operos magija“. Šiemet skambės gražiausios Amilcare Ponchielli operos „Lietuviai“ ištraukos. Sulaukusi sėkmės per premjerą Milano teatre „La Scala“ 1874 metais, vėliau ši opera buvo atlikta įvairiuose kituose Italijos miestuose, netgi Buenos Airėse ir Čikagoje.
  Kodėl Giuseppe’s Verdi amžininkas ir Giacomo Puccini mokytojas Amilcare Ponchielli sukūrė operą, pavadintą „Lietuviai“? Tai vis Adomo Mickevičiaus, kurio poema „Konradas Valenrodas“ pateko į rankas vienam iš „Riccordi“ leidyklos libretistų, nuopelnas. Įtikintas poemos grožiu ir tinkamumu operos libretui, garbusis Casa Riccordi pavedė libretą parašyti Antonio Ghislanzoni (žinomam kaip G. Verdi operos „Aidos“ libretistui), o muziką – A. Ponchielli. XIX a. italų operos kūrėjas išaukštino lietuvių tautą kaip drąsią ir didingą, kuriai tėvynės laisvė brangesnė už gyvybę.
  Tikime, kad ekspresyvi bei melodinga operos fragmentų muzikos tėkmė atsiskleis visomis spalvomis atliekama išskirtinių atlikėjų – soprano Jūratės Švedaitės ir tenoro Kristian Benedikt bei Kauno valstybinio choro ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, diriguojant maestro Modestui Pitrėnui.
  Atlikėjai:
  LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Solistai:
  JŪRATĖ ŠVEDAITĖ (sopranas, Lietuva-JAV)
  KRISTIAN BENEDIKT (tenoras)
  Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
  Koncertuose tik sėdimos vietos, galimybių pasas nereikalingas. Klausytojai uždarose erdvėse viso renginio metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius, atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose rekomenduojama dėvėti kaukes. Klausytojai visų renginių metu privalo sėdėti biliete nurodytoje vietoje. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Resurrexit 2019-3b08a012c6a112f5e87abbe03538ed3c.jpg

  ŠIUOLAIKINĖS LIETUVIŠKOS MUZIKOS KŪRINIO PREMJERA

  2021.07.19

  „Kauno valstybinis choras intensyviai ruošiasi premjerai – klausytojų laukia didingoji Vytauto Barkausko „Prisikėlimo oratorija“. Tai vienas vėlyvųjų kompozitoriaus kūrinių, datuotas 2015 metais. Jis skirtas atlikti solistams – sopranui, altui, tenorui, bosui, simfoniniam orkestrui ir chorui. Šis pirmą kartą atliekamas kompozitoriaus kūrinys nuskambės Bažnyčių nakties sakralinės muzikos koncerte XVIII tarptautiniame Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalyje“, - pasakojo festivalio meno vadovas ir Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas profesorius Robertas Šervenikas. Koncerte taip pat skambės pirmą kartą Lietuvoje atliekamas Roberto Schumanno „Requiem“.

  Premjerinis koncertas dėl karantino antri metai buvo vis nukeliamas, dabar jau aiški data – liepos 23 d., 20 val. Šiaulių Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Šį lietuvių kompozitoriaus kūrinį kartu su Kauno valstybiniu choru ruošiasi atlikti ruošiasi Kauno miesto simfoninis orkestras,  solistai Marija Arutiunova (sopranas), Gabrielė Kuzmickaitė (mecosopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras), Žygimantas Galinis (bosas). Sudėtingas projektas ilgokai gulėjo ant maestro Petro Bingelio darbo stalo. Premjera turėjo įvykti daugiau nei prieš metus, deja, prasidėjęs karantinas sumaišė kūrybinius planus. Kolektyvas tęsia buvusio vadovo darbus ir premjera bus ryškus indėlis į šiuolaikinės lietuvių muzikos aukso fondą.

  Prieš metus mus palikęs kūrėjas buvo viena ryškiausių XX amžiaus pabaigos Lietuvos šiuolaikinės muzikos asmenybių. Kompozitorius  turėjo savitą unikalų braižą, dar septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje  jis praturtino Lietuvos muzikos istoriją avangardinės muzikos stiliumi.  „Vytauto Barkausko kūryba yra vienas geriausių pavyzdžių, kad ideologijos praeina, o muzika lieka. Jis išliks ir bus lietuviškos muzikos sėkmės etiketė labai sudėtingu laikotarpiu“, - liudijo muzikos kritikas Mykolas Natalevičius.

   

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Šiauliai.jpg-5f7a956ed12b2ac4b483f1c889ba1a05.jpg

  XVIII TARPTAUTINIS CHAIMO FRENKELIO VILOS VASAROS FESTIVALIS

  2021.07.05

  Liepos 23 d., penktadienį, 20 val. Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros takas 3, Šiauliai) vyks XVIII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – sakralinės muzikos koncertas.
  Renginys nemokamas.
  Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras.
  Solistai: Marija Arutiunova (sopranas), Gabrielė Kuzmickaitė (mecosopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras), Žygimantas Galinis (bosas).
  Dirigentas Robertas Šervenikas.
  Koncerte skambės du didingi kūriniai: Vytauto Barkausko „Prisikėlimo oratorija“ ir Roberto Schumanno „Requiem“. „Prisikėlimo oratorija“ – vienas iš paskutiniųjų V. Barkausko kūrinių, parašytas naudojant V. Mačernio, Maironio poeziją bei liturginius tekstus. Koncerte Šiauliuose nuskambės pasaulinė šio kūrinio premjera.
  „Requiem“ – paskutinis pilnai užbaigtas R. Schumanno kūrinys, į kurį autorius sudėjo visą savo meistrystę.
  Kūrinius atliks Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras, diriguojamas meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Roberto Šerveniko. Solo partijas atliks Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Marija Arutiunova (sopranas), Kauno ir Klaipėdos muzikiniuose teatruose vaidmenis kurianti Gabrielė Kuzmickaitė (mecosopranas), vienas žinomiausių Lietuvos lyrinių tenorų Mindaugas Zimkus bei ryškiais vaidmenimis operos žanro spektakliuose publiką džiuginantis Žygimantas Galinis (bosas-baritonas).
  Visa festivalio programa skelbiama čia –
  Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus
  Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba
  Rėmėjai: Šiaulių bankas, „Gubernija. Nealkoholinis“, UAB „Sabalin“
  Informaciniai rėmėjai: LRT, UAB „LT ADVERT“, žiniasklaidos grupė „Etaplius“, dienraštis „Šiaulių kraštas“
  Draugas – gėlių ir dovanų salonas „Dabija“
  Festivalį įgarsina UAB „Balheidas“
  Plačiau Skaityti viską Dalintis

Puslapis 1 iš 2  > >>